PPOZ negatywnie o projektach świadczeń gwarantowanych z zakresu szpitalnictwa i POZ

Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia w listach do ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza wyraziło swoją negatywną ocenę zmian proponowanych w projektach rozporządzeń z zakresu leczenia szpitalnego i podstawowej opieki zdrowotnej.

"Przesłane propozycje są tylko kosmetyką, działaniami na potrzebę chwili, jak i doniesień medialnych. Z pełną odpowiedzialnością stwierdzamy, że w opiniowanych projektach brak jest - zapowiadanych od miesięcy - jakichkolwiek znaczących zmian " - czytamy w obu pismach.

PPOZ uważa, że rozwiązaniem błędnym i ekonomicznie nieuzasadnionym jest w szpitalu karetka w obsadzie specjalistycznego zespołu ratownictwa medycznego zamiast korzystania z wyspecjalizowanego podmiotu w tym zakresie.

Za niebezpieczną uważa PPOZ projektowaną zmianę zabezpieczania konsultacjami pediatrycznymi nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej siłami oddziałów pediatrycznych.

Porozumienie stoi także na stanowisku, że wprowadzenie do placówek opieki nocnej i świątecznej obowiązkowo rejestratora rozmów telefonicznych nie przyniesie poprawy zarówno w dostępności jak i racjonalnego i odpowiedzialnego korzystania z tej formy pomocy przez pacjentów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH