PJN o wymaganiach dla szpitali

W czwartek (6 października) podczas konferencji w Katowicach poseł Andrzej Sośnierz, ekspert PJN w zakresie ochrony zdrowia, skoncentrował się na projektowanych rozporządzeniach ministra zdrowia narzucających na szpitale kolejne wymagania.

Jako przykład podał planowaną konieczność prowadzenia przez szpital funkcjonujący w trybie jednodniowym prowadzenia apteki przyszpitalnej lub działu farmacji, co wiąże się m.in. z nowymi inwestycjami oraz zatrudnieniem dodatkowych osób.

- Od lat mamy do czynienia z zawyżaniem wymogów, które stawia się zakładom opieki zdrowotnej, co generuje niepotrzebne koszty - tłumaczył Sośnierz. Takie zmiany - jego zdaniem - mogą doprowadzić do upadku wielu placówek, ponieważ nie będą one w stanie podołać finansowym wyzwaniom związanym z doposażeniem szpitali.

PJN w swoim programie dotyczącym ochrony zdrowia zwraca także uwagę na konieczność decentralizacji NFZ, postuluje również wprowadzenie dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych oraz karty ubezpieczenia zdrowotnego w całej Polsce (na wzór karty obowiązującej w Śląskiem).

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH