PFRON: ponad 3 mln zł na rehabilitację dzieci

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) przeznaczy ponad 3 mln zł na rehabilitację dzieci do lat siedmiu. O dofinansowanie mogą się starać ośrodki uczestniczące w programie "Wczesna pomoc dziecku niepełnosprawnemu".

Placówki mogą składać wnioski w oddziałach PFRON do 18 maja. Program "Wczesna pomoc dziecku niepełnosprawnemu" daje możliwość finansowania działań z zakresu rehabilitacji dzieci do lat siedmiu (z wyłączeniem rehabilitacji medycznej) oraz wsparcia dla ich rodziców prowadzonych przez ponad 60 ośrodków z całego kraju. Ich lista znajduje się na stronie www.pfron.org.pl.

Pomoc finansowa udzielana jest na pokrycie kosztów związanych m.in. z prowadzeniem rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych, prowadzeniem kursów i szkoleń dla rodziców i grup środowiskowego wsparcia, indywidualnych zajęć dla dzieci w celu nabywania i rozwijania umiejętności niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania, zakup materiałów i pomocy dydaktycznych.

Program będzie trwał do końca 2012 roku, czyli do momentu opracowania przez Radę Ministrów odpowiednich rozwiązań systemowych w zakresie wczesnej pomocy.

"Wczesna pomoc dziecku niepełnosprawnemu" jest kontynuacją pilotażowego programu rządowego "Wczesna, wielospecjalistyczna, kompleksowa, skoordynowana i ciągła pomoc dziecku zagrożonemu niepełnosprawnością lub niepełnosprawnemu oraz jego rodzinie" realizowanego do 2007 r.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH