Opolscy Niemcy chcą współpracy polskich i niemieckich szpitali

Mniejszość niemiecka na Opolszczyźnie przedstawiła program w dziedzinie zdrowia i polityki socjalnej. Chce m.in. współpracy polskich i niemieckich szpitali, tworzenia środowiskowych domów samopomocy oraz promocji zdrowego stylu życia.

Jednym z największych problemów Opolszczyzny jest - w ocenie mniejszości - wyludnianie się regionu i starzenie się społeczeństwa.

- Jesteśmy województwem, z którego wyemigrowało wielu młodych. Dostrzegamy ten problem i staramy się reagować - powiedział na konferencji prasowej Norbert Rasch, przewodniczący Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim, kandydat do Senatu.

Mniejszość chce aktywizować osoby starsze, ale także promować zdrowy styl życia i współdziałać w wymianie doświadczeń opolskich placówek ochrony zdrowia z placówkami w Republice Federalnej Niemiec.

- Upatruję w takiej współpracy, w tym wymianie doświadczeń i kadr pomiędzy placówkami medycznymi, ogromną szansę poprawienia jakości usług zdrowotnych w naszych szpitalach i przychodniach - argumentował Roman Kolek, wicemarszałek Opolszczyzny zajmujący się problematyką zdrowotną i społeczną.

Niemcy na Opolszczyźnie zapowiedzieli organizowanie w swoich placówkach spotkań edukacyjnych promujących zdrowy styl życia i prowadzenie kampanii propagujących właściwe postawy zdrowotne. Mniejszość chce także współpracować z opolskim szpitalem neuropsychiatrycznym przy propagowaniu zasad zapobiegania niedokrwiennemu udarowi mózgu. Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH