Obawy w regionach - które szpitale poza siecią? Resort podkreśla, że projekt ustawy przewiduje szczególny tryb włączania do sieci podmiotów, które powinny być nią objęte ze względu na konieczność zapewnienia pacjentom bezpieczeństwa. Fot. archiwum

Kolejne samorządy robia przegląd swoich szpitali i wskazują te, których działalność może być zagrożona wraz z wejściem w życie przepisów o tzw. sieci szpitali. Na przykład we Wrocławiu do sieci, według konsultowanego projektu mogą nie wejść 3 szpitale.

Niepewna przyszłość, gdyby wprost traktować zapisy dotychczas konsultowanego projektu, rysuje się - zdaniem władz samorządowych - przed Szpitalem Specjalistycznym im. Falkiewicza we Wrocławiu, Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc oraz Dolnośląskim Centrum Transplantacji Komórkowych z Krajowym Bankiem Dawców Szpiku.

W Łodzi - stosując teraz zaproponowane i konsultowane kryteria - do sieć szpitali nie weszłyby Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Biegańskiego oraz SPZOZ w Pajęcznie. 

Planowana zmiana  w działalności szpitali zakłada, że w sieci finansowanej przez państwo znajdą się tylko te placówki, które spełnią rządowe warunki. 

Ministerstwo Zdrowia  przekonuje , że na obecnym etapie prac nie jest możliwe wskazanie, ani ile podmiotów leczniczych będzie miało zagwarantowane finansowanie w ramach sieci szpitali, ani które szpitale nie wejdą do systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej.

Resort  podkreśla, że projekt ustawy przewiduje szczególny tryb włączania do sieci podmiotów, które powinny być nią objęte ze względu na konieczność zapewnienia pacjentom w danym województwie odpowiedniego dostępu do świadczeń opieki zdrowotnej.

Czyta też: Resort zdrowia publikuje wyjaśnienia w sprawie sieci szpitali

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH