OZZL ws. usunięcia zapisów o karach z umów zawartych z Funduszem

W poniedziałek (12 marca) Zarząd Krajowy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy zwrócił się z apelem do świadczeniodawców, którzy podpisali umowy z NFZ, o podjęcie wspólnych działań w celu usunięciach z nich zapisów o tzw. karach umownych, nakładanych m. in. w przypadku błędów przy wypisywaniu recept.

ZK OZZL uważa, że kary dla świadczeniodawców można zlikwidować na drodze prawnej, wykorzystując przepis § 43 załącznika do rozporządzenia ministra zdrowia z dnia 6 maja 2008 r. w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej.

Dlatego OZZL wzywa wszystkich świadczeniodawców, aby - korzystając ze wspomnianego przepisu - wystąpili do NFZ z pisemnym wnioskiem o wykreślenie obecnych kar umownych z umów. Spowoduje to konieczność podjęcia negocjacji między NFZ a świadczeniodawcami w sprawie ewentualnych nowych zapisów.

Jednocześnie OZZL informuje, że 17 marca w Poznaniu odbędzie się spotkanie organizacji, które zawiązały Porozumienie Organizacji Lekarskich (Porozumienie Zielonogórskie, Polska Federacja Pracodawców Ochrony Zdrowia, Stowarzyszenie Lekarzy Praktyków/Konsylium 24, OZZL) oraz przedstawicieli NRL, w czasie którego zostaną uzgodnione ostateczne szczegóły dotyczące tej akcji.

Więcej: www.ozzl.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH