OZZL ws. pikiety pod Ministerstwem Zdrowia

ZK OZZL przypomniał w poniedziałek (19 listopada), że we wtorek (20 listopada) o godzinie 12.05 rozpocznie się pikieta lekarzy przed gmachem Ministerstwa Zdrowia. Jest ona fragmentem wspólnej akcji związków zawodowych lekarzy z państw Grupy Wyszehradzkiej: Polski, Czech, Słowacji i Węgier.

Jak informuje Krzysztof Bukiel, przewodniczący Zarządu Krajowego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy, główne hasło akcji brzmi: "Ratujmy system opieki zdrowotnej".

Chodzi o ratunek przed działaniami rządzących, którzy koncentrują się na sprawach drugorzędnych, podczas gdy zasadniczy problem pozostaje bez zmian. Jest nim, w ocenie działaczy, dramatyczna nierównowaga pomiędzy nakładami publicznymi na ochronę zdrowia a formalnie gwarantowanym zakresem bezpłatnych świadczeń zdrowotnych.

To właśnie ona stanowi - w opinii związkowców - przyczynę patologii występujących w polskiej publicznej ochronie zdrowia, jak: limitowanie świadczeń, zaniżanie cen za świadczenia, brak lekarzy i pielęgniarek. OZZL zaznacza, że przekształcenie szpitali w spółki prawa handlowego bez zmiany sposobu i wielkości finansowania szpitali powiększy jedynie chaos. 

Związkowcy zapowiadaja, że na zakończenie pikiety wręczą ministrowi zdrowia petycję z listą koniecznych zmian w systemie publicznej opieki zdrowotnej w naszym kraju. Niespełnienie tych postulatów spowoduje, że lekarze przystąpią do akcji masowej rezygnacji z pracy.

Więcej: www.ozzl.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH