OZZL o ministerialnym programie reorganizacji systemu ochrony zdrowia

W ocenie OZZL, przedstawiony przez ministra zdrowia program zmian w ochronie zdrowia nie dotyka najistotniejszych problemów publicznego systemu opieki zdrowotnej w naszym kraju.

Krzysztof Bukiel, przewodniczący Zarządu Krajowego OZZL, w oświadczeniu stwierdza, że bez zrównoważenia nakładów publicznych z zakresem świadczeń gwarantowanych żadne działania nie przyniosą zauważalnej poprawy.

''Jeżeli rząd chce utrzymać dotychczasowy zakres świadczeń gwarantowanych, powinien znacznie zwiększyć nakłady na ochronę zdrowia, a jeżeli nakłady te nie mogą być zwiększone, należy odpowiednio ograniczyć zakres świadczeń bezpłatnych. Inne postawienie sprawy jest zwyczajnym okłamywaniem społeczeństwa'' - pisze Bukiel.

Jego zdaniem, spośród zmian zaproponowanych przez ministra zdrowia większość ma charakter zupełnie drugorzędny np.: likwidacja Centrali i wzmocnienie oddziałów regionalnych NFZ,  likwidacja AOTM i CMJ.

W opinii przewodniczącego Zarządu Krajowego OZZL, jedynym pozytywnym wyjątkiem w zapowiedziach ministra jest obietnica podjęcia merytorycznej wyceny świadczeń finansowanych przez NFZ.

Więcej: www.ozzl.org.pl

  Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH