OZZL krytycznie o działaniach rządu ws. ochrony zdrowia psychicznego

Zarząd Krajowy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy wydał oświadczenie, w którym popiera stanowisko Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego dotyczące, negatywnej oceny ostatniego działania rządu i Ministerstwa Zdrowia w zakresie ochrony zdrowia psychicznego w Polsce.

OZZL podziela również opinię Towarzystwa, że - przedstawione przez Ministerstwo Zdrowia - założenia do nowelizacji ustawy o ochronie zdrowia psychicznego oraz ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi są zbyt minimalistyczne i dotyczą głównie regulacji wymuszonych przez orzeczenia europejskich instytucji sądowniczych, co - jakkolwiek potrzebne - jest jednak dalece niewystarczające aby poprawić poziom opieki psychiatrycznej w Polsce.

W ocenie OZZL: Rada Ministrów i Ministerstwo Zdrowia, podejmując działania w dziedzinie ochrony zdrowia psychicznego powinny opierać się na merytorycznym wsparciu osób i środowisk najbardziej kompetentnych w tej dziedzinie, wśród których - co oczywiste - jest przede wszystkim Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. OZZL wyraża nadzieję, że stanowisko PTP zostanie wzięte pod uwagę przez rządzących.

 


CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH