OZZL krytycznie o działaniach rządu ws. ochrony zdrowia psychicznego

Zarząd Krajowy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy wydał oświadczenie, w którym popiera stanowisko Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego dotyczące, negatywnej oceny ostatniego działania rządu i Ministerstwa Zdrowia w zakresie ochrony zdrowia psychicznego w Polsce.

OZZL podziela również opinię Towarzystwa, że - przedstawione przez Ministerstwo Zdrowia - założenia do nowelizacji ustawy o ochronie zdrowia psychicznego oraz ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi są zbyt minimalistyczne i dotyczą głównie regulacji wymuszonych przez orzeczenia europejskich instytucji sądowniczych, co - jakkolwiek potrzebne - jest jednak dalece niewystarczające aby poprawić poziom opieki psychiatrycznej w Polsce.

W ocenie OZZL: Rada Ministrów i Ministerstwo Zdrowia, podejmując działania w dziedzinie ochrony zdrowia psychicznego powinny opierać się na merytorycznym wsparciu osób i środowisk najbardziej kompetentnych w tej dziedzinie, wśród których - co oczywiste - jest przede wszystkim Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. OZZL wyraża nadzieję, że stanowisko PTP zostanie wzięte pod uwagę przez rządzących.

 


Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH