OZZL wzywa lekarzy, których pozbawiono praw nabytych do wykonywania badań endoskopowych przewodu pokarmowego lub innych do opisywania swojej sytuacji w listach do NFZ, Ministerstwa Zdrowia i Rzecznika Praw Obywatelskich.

ZK OZZL przypomina, że podjął działania mające na celu zmianę części przepisów zawartych w zarządzeniach prezesa NFZ dotyczących wymogów wobec lekarzy wykonujących niektóre świadczenia zdrowotne (np. badania endoskopowe przewodu pokarmowego w warunkach AOS) finansowane przez Fundusz.

W ocenie OZZL przepisy te naruszają konstytucyjną zasadę ochrony praw nabytych obywateli. Zarząd zwrócił się w tej sprawie do prezes NFZ, ministra zdrowia oraz Rzecznika Praw Obywatelskich.

''Z doświadczenia wiemy jednak, że skuteczność takich wystąpień związkowych jest dużo większa, jeśli w ślad za nimi idą liczne listy od pojedynczych, pokrzywdzonych lekarzy. W związku z powyższym zwracamy się do wszystkich lekarzy, których pozbawiono praw nabytych - do wykonywania badań endoskopowych przewodu pokarmowego (lub innych) przez zarządzenie Prezesa NFZ i różne inne ''zawirowania'' z zaświadczeniami o posiadaniu takich umiejętności  - aby opisali swoją sytuację w listach, skierowanych do Prezesa NFZ, Ministra Zdrowia i Rzecznika Praw Obywatelskich'' - apeluje OZZL.
 
Więcej: www.ozzl.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH