Nowa wiceminister Agnieszka Pachciarz odebrała nominację

Agnieszka Pachciarz w środę (7 marca) odebrała z rąk ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza nominację na stanowisko wiceministra zdrowia.

Prezes Pleszewskiego Centrum Medycznego na razie nie chce zdradzać czym zajmie się w resorcie. 

- Jeszcze jest za wcześnie żeby mowić o szczegółach, o tym jakimi konkretnie sprawami będę zajmowała się w resorcie. To czym pokieruję w Ministerstwie Zdrowia zależy w dużej mierze od mojego bezpośredniego przełożonego ministra Bartosza Arłukowicza, i te ustalenia niedługo zapadną - przyznała w rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl Agnieszka Pachciarz

Nowa wiceminister powiedziała także, że zna swoje mocne strony. - Wiem, w czym lepiej się czuję i w rozmowach z panem ministrem powiedziałam szczerze, w których departamentach czuję się bardzo dobrze, a w których nieco gorzej - stwierdziła Pachciarz.

Dodała także, że wierzy, iż jej wiedza jaką posiada, zwłaszcza z zakresu prawa medycznego, a także jako osoba zarządzająca z sukcesem, najpierw SP ZOZ - em a potem spółką, wiedza praktyczna, która nie jest powszechnie znana, po prostu będzie przydatna w resorcie. 

Mecenas Agnieszka Pachciarz zarządzała spółką szpitalną w Pleszewie od 2009 roku. Pod jej kierownictwem szpital utrzymał I miejsce w rankingu najlepszych szpitali niepublicznych w Polsce i tytuł najlepszego szpitala w Województwie Wielkopolskim według Rzeczpospolitej i Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia.

W tym roku doprowadziła do wynegocjowania korzystnego dla PCM kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, wartym blisko 56 mln zł. 

Za swoje osiągnięcia Agnieszka Pachciarz w ubiegłym roku została uhonorowana wyróżnieniem "Portrety Polskiej Medycyny 2011" nadawanym przez Rynek Zdrowia.

Jak napisano w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej MZ, Agnieszka Pachciarz urodziła się 6 lutego 1973 w Jarocinie (Wielkopolskie). Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, od 2004 roku wykonuje zawód radcy prawnego. Specjalizuje się w prawie medycznym. Współpracowała m. in. z samorządem lekarskim, samorządem terytorialnym, Kasami Chorych i Narodowym Funduszem Zdrowia.

W ostatnich latach zarządzała dwoma wielkopolskimi szpitalami, pełniąc najpierw funkcję dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Słupcy (od 2005 r.) a następnie (od 2009 r.) była prezesem zarządu Pleszewskiego Centrum Medycznego Spółki z o.o.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH