Nieoficjalnie: Aleksander Sopliński wiceministrem zdrowia

Polityk PSL Aleksander Sopliński został powołany na stanowisko wiceministra zdrowia - dowiedziała się w środę (29 lutego) PAP ze źródeł zbliżonych do rządu.

Sopliński jest lekarzem, absolwentem Akademii Medycznej w Gdańsku, w marcu skończy 70 lat. Był ordynatorem oddziału położniczo-ginekologicznego Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie. Od 2005 roku przez dwie kadencje zasiadał w ławach poselskich. Pracował w komisji kultury fizycznej i sportu oraz komisji zdrowia. W 2011 r. nie udało mu się uzyskać mandatu.

Przed rozpoczęciem kariery sejmowej był samorządowcem, m.in. przewodniczącym rady miasta w Ciechanowie i wiceprzewodniczącym sejmiku mazowieckiego. Od 1973 należał do Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego, partii satelickiej wobec PZPR i poprzedniczki PSL.

Pod koniec 2011 r. Sopliński mówił PAP, że otrzymał propozycję objęcia stanowiska wiceministra. Pytany wtedy o zakres ewentualnych obowiązków w resorcie, odpowiedział: - W poprzedniej kadencji kierowałem stałą podkomisją ds. zdrowia publicznego, a więc ten zakres bardzo mnie interesuje.

W grudniu 2011 r. ze stanowiska wiceministra zdrowia został odwołany inny polityk PSL Adam Fronczak. Był wiceministrem od 2007 roku, odpowiedzialnym m.in. za politykę lekową, w tym wdrażanie przepisów ustawy refundacyjnej. Zajmował się także przepisami dotyczącymi eliminacji dopalaczy.

Obecnie w resorcie jest trzech wiceministrów: Jakub Szulc, Marek Haber i Cezary Rzemek. Ze źródeł w resorcie wynika, że oprócz Soplińskiego w najbliższym czasie zostanie powołany kolejny wiceminister - informuje PAP.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH