Na Radzie Dialogu Społecznego w Pałacu Prezydenckim będzie m.in. o zdrowiu - Wśród omawianych 30 października kwestii będą rozwiązania służące poprawie funkcjonowania systemu ochrony zdrowia - poinformowała Henryka Bochniarz, przewodnicząca Rady Dialogu Społecznego. Fot. Archiwum

30 października w Pałacu Prezydenckim planowane jest posiedzenie plenarne Rady Dialogu Społecznego; wśród omawianych kwestii będą rozwiązania służące poprawie funkcjonowania systemu ochrony zdrowia - powiedziała we wtorek (października) przewodnicząca RDS Henryka Bochniarz.

We wtorek w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" obraduje zespół problemowy ds. usług publicznych Rady Dialogu Społecznego. Bochniarz zabrała głos w pierwszej, otwartej dla mediów części spotkania.

Przewodnicząca RDS powtórzyła, że to Rada jest miejscem do dyskusji na temat systemu służby zdrowia, nie zaś specjalny zespół powołany w resorcie zdrowia. Związkowcy i pracodawcy wchodzący w skład RDS krytycznie ocenili w ubiegłym tygodniu powstanie zespołu ds. systemowych rozwiązań finansowych w ochronie zdrowia, przyszłości kadr medycznych i sposobu ich wynagradzania .

- Uznaliśmy, że zespół, który został powołany w ministerstwie zdrowia, (…) nie rokuje szans na to, żebyśmy mogli dojść do jakiegoś porozumienia - powiedziała we wtorek Bochniarz. - Jeżeli mamy szukać jakichś konkretnych rozwiązań to one powinny być znalezione tutaj. 

Bochniarz dodała, że przed wakacjami odbyło się specjalne posiedzenie plenarne RDS, na którym "padły konkretne propozycje", jeśli chodzi o służbę zdrowia.

- Niestety nie zostało to uwzględnione w propozycjach, które potem realizował resort zdrowia. I stąd też była nasza decyzja i wszystkich partnerów o tym, żeby nie brać udziału w pracach zespołu zwołanego przez pana ministra Konstantego Radziwiłła - powiedziała.

Po pierwszej części posiedzenia wyłączono jego jawność. Bezpośrednio po posiedzeniu zespołu ma odbyć się briefing prasowy.

W czasie posiedzenia RDS 30 października planowane jest - jak wynika z informacji zamieszczonych na stronie Rady m.in. przekazanie przewodnictwa stronie rządowej, wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy - prezentacja prezydenckiego projektu ustawy o Radzie Dialogu Społecznego i innych instytucjach dialogu społecznego oraz dyskusja na temat rozwiązań służących poprawie funkcjonowania systemu ochrony zdrowia.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH