NRL o kontroli wystawiania i realizacji recept

Prezes NRL Maciej Hamankiewicz wystosował w piątek (10 sierpnia) do ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza pismo dotyczące podpisania przez prezes NFZ 8 sierpnia br. zarządzenia w sprawie planowania, przygotowywania i prowadzenia kontroli wystawiania i realizacji recept na refundowane leki.

Maciej Hamankiewicz wskazuje, że w wymienionym zarządzeniu powielona została treść § 4 ust. 1 rozporządzenia ministra zdrowia z dnia 15 grudnia 2004 r. w sprawie szczegółowego sposobu i trybu przeprowadzania kontroli przez podmiot zobowiązany do finansowania świadczeń opieki zdrowotnej ze środków publicznych.

"Przepis ten pozwala na przeprowadzenie przez NFZ kontroli świadczeniodawcy bez uprzedniego powiadomienia. Regulacja ta, w zakresie w jakim dotyczy przedsiębiorców wykonujących działalność leczniczą, jest niezgodna z przepisami ustawy o swobodzie działalności gospodarczej" - wskazuje prezes NRL.

Jednocześnie zwraca się do ministra o zmianę treści rozporządzenia z 15 grudnia 2004 r. polegającą na dostosowaniu warunków prowadzenia kontroli świadczeniodawców do wymogów, jakie dla prowadzenia kontroli przedsiębiorców przewiduje ustawa z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej.

Więcej: www.nil.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH