NRL krytykuje tok prac nad poselskim projektem ustawy o zawodzie fizjoterapeuty Fot. Archiwum RZ

W piśmie do ministra zdrowia Naczelna Rada Lekarska zwraca uwagę, że liczba poprawek jakich wymaga projekt wskazuje, że jest on niedopracowany. "Przyjęcie wszystkich poprawek spowoduje, że w rzeczywistości będziemy mieli do czynienia z nowym projektem ustawy, który powinien być poddany konsultacjom społecznym" - komentuje samorząd lekarski.

W imieniu samorządu lekarskiego prezes NRL Maciej Hamankiewicz wyraził głębokie oburzenie sposobem prac nad poselskim projektem ustawy o zawodzie fizjoterapeuty oraz o zmianie innych ustaw. Jak podkreślił, projekt ustawy kompleksowo regulującej sprawę zawodu fizjoterapeuty powinien być przedmiotem pracy rządu i być poddany normalnej ścieżce legislacyjnej.

"Wyznaczenie 4-dniowego terminu, do dnia 7 lipca br., kiedy to ma odbyć się kolejne posiedzenie Podkomisji, na zapoznanie się z poprawkami Ministerstwa Zdrowia, jest niedopuszczalne. Samorząd lekarski jest instytucją publicznoprawną o ustawowo określonej strukturze oraz sposobach działania i nie jest możliwe, aby jego członkowie mogli zaopiniować poprawki w 4 dni (w tym weekend), co z kolei powoduje ograniczenie prawa samorządu lekarskiego do prezentowania opinii na posiedzeniu komisji sejmowych" - czytamy w liście  skierowanym przez NRL  do resortu zdrowia. 

Więcej: http://www.nil.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH