NRL apeluje do prezesa radiologów o merytoryczną dyskusję Prezes NRL Maciej Hamankiewicz apeluje o merytoryczną dyskusję. Fot. PTWP

Prezes NRL wystosował kolejne pismo do prof. Marka Sąsiadka, prezesa Zarządu Głównego Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego. Apeluje w nim, aby ''dyskusja na temat częstotliwości wykonywania testów specjalistycznych miała wyłącznie merytoryczny charakter''.

Odpowiadając na pismo Towarzystwa z dnia 21 października 2015 r. prezes NRL Maciej Hamankiewicz pisze: ''Chciałbym ponownie zaapelować, aby dyskusja na temat częstotliwości wykonywania testów specjalistycznych miała wyłącznie merytoryczny charakter. Szanując prawo każdego do wyrażania własnego poglądu w danej sprawie, Naczelna Rada Lekarska musi jednak baczyć, aby w toku tej dyskusji, prowadzonej między lekarzami i lekarzami dentystami wspólnie zrzeszonymi w izbach lekarskich i podlegających tym samym regułom Kodeksu Etyki Lekarskiej nie dochodziło do sytuacji naruszających dobre imię żadnej z grup zawodowych''.

Podkreśla, że ma to szczególne znaczenie, gdy ''do rozbieżności w ocenach dochodzi na forum zewnętrznym, na którym lekarze i lekarze dentyści powinni zachować szczególny umiar w dokonywaniu oceny pracy innych przedstawicieli zawodu''.

Prezes Hamankiewicz wskazuje, że piśmie stanowiącym oficjalny materiał z prac legislacyjnych, prof. Sąsiadek pisze o osobach wykonujących zdjęcia wewnątrzustne, czyli o lekarzach dentystach, że ''wykonuje się olbrzymie ilości zdjęć wewnątrzustnych (…), w większości nieprawidłowo, co prowadzi do wielokrotnego powtarzania ekspozycji''.

Publiczne zarzucanie lekarzom dentystom, że większość wykonywanych przez nich zdjęć jest wykonywana nieprawidłowo narusza ich dobre imię i podważa ich autorytet - podnosi Hamankiewicz.

Więcej: www.nil.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH