NIL ws. Euro 2012: informacje dla lekarzy

W piątek (30 marca) Naczelna Izba Lekarska opublikowała na swojej stronie internetowej informacje dla lekarzy i lekarzy dentystów w związku z Euro 2012.

Są to:

- informacje podstawowe dla lekarzy drużyn narodowych biorących udział w turnieju;

- instrukcja postępowania dla lekarzy będących obywatelami państw członkowskich UE biorących udział w wydarzeniach sportowych rangi międzynarodowej na obszarze działanie Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie, uprawnionych do wykonywania zawodu lekarza w czasie wydarzenia sportowego

- instrukcja postępowania dla lekarzy cudzoziemców niebędących obywatelami UE biorących udział w wydarzeniach sportowych rangi międzynarodowej na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, uprawnionych do wykonywania zawodu lekarza w czasie wydarzenia sportowego

- wykaz dokumentów dotyczących ewidencji lekarzy cudzoziemców biorących udział w wydarzeniach sportowych rangi międzynarodowej, uprawnionych do wykonywania zawodu lekarza w czasie wydarzenia sportowego.

Lekarze drużyn piłkarskich uczestniczących w Euro 2012 muszą się zarejestrować i przedstawić odpowiednie dokumenty. Chodzi m.in. o oświadczenie dotyczące zamiaru wykonywania zawodu lekarza na terytorium Polski w czasie Euro 2012; zaświadczenie o prawie wykonywania zawodu; dokument potwierdzający formalne kwalifikacje; paszport. Wszystkie dokumenty wydane w innym języku niż polski należy dostarczyć wraz z tłumaczeniem przysięgłym.

Lekarze z państw UE mogą składać dokumenty do Dolnośląskiej Izby Lekarskiej we Wrocławiu, Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku, Wielkopolskiej Izby Lekarskiej w Poznaniu, Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie. W ich przypadku postępowanie jest bezpłatne.

Lekarze spoza państw Wspólnoty powinni do 6 kwietnia złożyć odpowiednie dokumenty w Okręgowej Izbie Lekarskiej w Warszawie. Muszą też uiścić opłaty w wysokości 55 zł.

Izby lekarskie po przeprowadzeniu postępowania wydadzą lekarzom drużyn narodowych uczestniczących w Euro 2012 specjalne zaświadczenia.

Więcej: www.nil.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH