NIL: resort o działalności Komisji ds. Etyki w Ochronie Zdrowia

Komisja nie była powoływana do wykonywania zadań przynależnych samorządowi lekarskiemu, lecz koncentrować się ma na wyrażaniu opinii ws. problemów etycznych występujących w ochronie zdrowia - pisze wiceminister Igor Radziewicz-Winnicki.

Maciej Hamankiewicz, prezes NRL wystosował 20 czerwca br. list do ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza, w którym zwrócił się z prośbą o przedstawienie planów ministra w zakresie działalności Komisji ds. Etyki w Ochronie Zdrowia i udziału samorządu lekarskiego w tych pracach zapewniając jednocześnie, że samorząd lekarski chętnie wydeleguje do Komisji przedstawicieli samorządu lekarskiego w miejsce osób, które zdaniem środowisk medycznych nie powinny w nich uczestniczyć.

W odpowiedzi na list, wiceminister Igor Radziewicz-Winnicki zwraca uwagę, że komisja zgodnie z zarządzeniem ministra zdrowia z dnia 24 maja br. nie była powoływana do wykonywania zadań przynależnych samorządowi lekarskiemu, lecz koncentrować się ma na wyrażaniu opinii w sprawach konkretnych problemów etycznych występujących w ochronie zdrowia.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH