NIL: apele ws. internistów i poprawy jakości powietrza Apele NRL z 27 stycznia dotyczyły przyszłości polskiej interny oraz jakości powietrza. Fot. Archiwum

W piątek (27 stycznia) Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej wystosowało dwa apele: do Ministra Zdrowia w sprawie lekarzy chorób wewnętrznych oraz do Prezesa Rady Ministrów w sprawie poprawy jakości powietrza.

''Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej podzielając niepokój co do przyszłości polskiej interny, dostrzegając pogarszającą się sytuację zawodową lekarzy wykonujących zawód w tej dziedzinie medycyny i wyrażając głęboką troskę o przyszły los pacjentów wymagających opieki lekarza chorób wewnętrznych popiera postulaty Towarzystwa Internistów Polskich wyrażone w liście otwartym z dnia 19 grudnia 2016 r. i apeluje do Ministra Zdrowia o podjęcie ze środowiskiem lekarskim rozmów na temat przywrócenia właściwego statusu tej dziedziny medycyny w polskim systemie ochrony zdrowia'' - czytamy w apelu Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej z dnia 27 stycznia 2017 r. do Ministra Zdrowia w sprawie lekarzy chorób wewnętrznych.

W apelu do Prezesa Rady Ministrów w sprawie poprawy jakości powietrza, Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej apeluje do Prezesa Rady Ministrów o pilne podjęcie skoordynowanych, międzyresortowych działań zmierzających do poprawy jakości powietrza w Polsce.

Prezydium NRL przypomina, że zgodnie z ustawą z dnia 2 grudnia 2009 r. o izbach lekarskich, jednym z podstawowych zadań samorządu zawodowego lekarzy i lekarzy dentystów jest zajmowanie stanowiska w sprawach stanu zdrowotności społeczeństwa i polityki zdrowotnej państwa.

''W ostatnim czasie nie sposób nie dostrzec poważnych sygnałów wskazujących na bardzo zła jakość powietrza w Polsce, szczególnie w dużych miastach'' - wskazuje NRL.

Więcej: www.nil.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH