NIK nie będzie kontrolował zapłaty za poprawnie wystawione recepty

Najwyższa Izba Kontroli poinformowała Naczelna Radę Lekarską, iż nie podejmie wnioskowanej 12 lipca br. kontroli trybu zawierania przez Narodowy Fundusz Zdrowia porozumienia ze świadczeniodawcami zwiększającego kontrakt o dodatkowe świadczenia w postaci poprawnego wystawiania recept na leki refundowane.

Działania Funduszu mają zostać ocenione w ramach kontroli wykonania planu finansowego za 2012 rok - podaje NRL.

Jak poinformował NRL dyrektor Departamentu Zdrowia NIK Lech Rejnus, NFZ zawarł 481 porozumień „intencyjnych" ze świadczeniodawcami realizującymi umowy w zakresie leczenia szpitalnego - Szpitalne Oddziały Ratunkowe i Izby Przyjęć oraz nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

„Porozumienia te stały się załącznikami do zawartych aneksów do umów, których warunki realizacji i rozliczenia zostały określone w Zarządzeniu Nr 39/2012/DSOZ Prezesa NFZ z dnia 6 lipca 2012 roku zmieniającym zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju: leczenie szpitalne i Zarządzeniu Nr40/20127DSOZ Prezesa NFZ z dnia 6 lipca 2012 roku zmieniającym zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów o udzielenie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju podstawowa opieka zdrowotna w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Łączny koszt zrealizowanych świadczeń w lipcu 2012 wyniósł 1825 zł. W związku z powyższym biorąc pod uwagę śladowa kwotę wypłaconą przez NFZ, Najwyższa Izba Kontroli nie podejmie obecnie wnioskowanej przez Pana kontroli. Opisane wyżej działania Funduszu zostaną ocenione w ramach kontroli wykonania planu finansowego za 2012 r.” - napisał Rejnus w piśmie do NRL.

Więcej:  www.nil.org.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH