NFZ opublikował komunikat wyjaśniający, dotyczący zarządzenia prezesa NFZ, zmieniającego zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów o udzielanie świadczeń w rodzaju: podstawowa opieka zdrowotna.

Narodowy Fundusz Zdrowia informuje, że zakres i charakter zmian wprowadzonych zarządzeniem Nr 63/2010/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 13 października 2010 r. zmieniającym zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów o udzielanie świadczeń w rodzaju: podstawowa opieka zdrowotna wynika jedynie ze zmiany przepisów prawa.

Chodzi o zmiany w prawie wprowadzone rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 9 sierpnia 2010 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie zakresu niezbędnych informacji gromadzonych przez świadczeniodawców, szczegółowego sposobu rejestrowania tych informacji oraz ich przekazywania podmiotom zobowiązanym do finansowania świadczeń ze środków publicznych (Dz. U. Nr 159 poz. 1073), które weszło w życie z dniem 15 września 2010 r. Skutki jego stosowania mają obowiązywać od 1 listopada 2010 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH