NFZ: projekt zarządzenia ws. opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Na stronie NFZ opublikowany został w piątek (23 marca) projekt zarządzenia Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzajach: opieka psychiatryczna i leczenie uzależnień.

- W porównaniu do zarządzenia Nr 59/2017/DSOZ Prezesa NFZ, z dnia 26 lipca 2017 r., które poprzedzone było niniejszym zarządzeniem, wprowadzono zmiany do załącznika nr 1 do zarządzenia stanowiącego katalog zakresów świadczeń, w którym wyodrębniono produkt rozliczeniowy dla turnusu rehabilitacyjnego dla osób z zaburzeniami psychicznymi oraz turnusu rehabilitacyjnego dla osób uzależnionych (w celu umożliwienia prowadzenia klarownej sprawozdawczości) - informuje NFZ.

W projekcie „wykazano także produkty rozliczeniowe z zastosowaniem różnego rodzaju wskaźników korygujących jak: przepustki, pobyt ponad standard czasu, porady w przypadku kobiety w ciąży z wadą letalną płodu w celu jawności i przejrzystości sprawozdawczości oraz rozliczeń”.

- Jednocześnie skorygowano wartości punktowe świadczeń realizowanych w warunkach stacjonarnych psychiatrycznych, zwiększając wagę punktu stosownie o 4 % dla świadczeń stacjonarnych psychiatrycznych oraz o 6% dla świadczeń stacjonarnych psychiatrycznych dedykowanym dzieciom i młodzieży w celu pokrycia wzrostu kosztów świadczeń psychiatrycznych ponoszonych przez świadczeniodawców - podaje Fundusz.

Opinie w sprawie projektu można przekazywać do 6 kwietnia 2018 r. na adres: sekretariat.dsoz@nfz.gov.pl z dopiskiem: dot. projektowanego zarządzenia PSYiLU.

Więcej: nfz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH