Ministerstwo Zdrowia potwierdza: jest wniosek o odwołanie wiceministra Andrzeja Włodarczyka

Resort potwierdził krążącą od czwartku (9 lutego) rano informację dotyczącą odwołania wiceministra zdrowia Andrzeja Włodarczyka. Jak poinformowała PAP rzeczniczka Ministerstwa Zdrowia Agnieszka Gołąbek, z wnioskiem do premiera o odwołanie wiceministra Włodarczyka wystąpił minister zdrowia Bartosz Arłukowicz.

Andrzej Włodarczyk pełnił urząd podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia od stycznia 2011 r.

W ostatnich miesiącach był odpowiedzialny za politykę lekową i wdrażanie ustawy refundacyjnej. To zadanie, po odwołaniu zajmującego się wcześniej tymi zagadnieniami wiceministra Adama Fronczaka, powierzył mu od 9 grudnia minister Bartosz Arłukowicz.

Uczestniczył w negocjacjach z koncernami farmaceutycznymi w sprawie listy leków refundowanych.

Andrzej Włodarczyk był wiceministrem zdrowia także od grudnia 2007 r. do maja 2008 r., kiedy to podał się do dymisji. Jest lekarzem z tytułem naukowym doktora, specjalistą w dziedzinie chirurgii, był przewodniczącym Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie oraz wiceprezesem Naczelnej Rady Lekarskiej.

Podczas VII Forum Rynku Zdrowia (Warszawa, 24-25 października 2011 r.) wiceminister Andrzej Włodarczyk mówił, że swoje pozostanie w resorcie uzależnia m.in. od współpracy przyszłym ministrem zdrowia. - Nie wiem, co będzie ze mną i czy będę pracował na Miodowej - stwierdzał już wtedy.

Dodał wówczas też: - Jeśli ktoś będzie kwestionował to co do tej pory zrobiłem, to podziękuję.

Nie jest jasne dzisiaj czy i w jakim stopniu wspomniane przez Andrzeja Włodarczyka kwestie mogą mieć aktualnie znaczenie przy podejmowaniu decyzji personalnych.

Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, Andrzej Włodarczyk wkrótce po odejściu Ewy Kopacz z Miodowej złożył dymisję z zajmowanego stanowiska. Pismo z jego dymisją nie zostało jednak rozpatrzone. 

Rzeczniczka MZ zdementowała jednocześnie informację, podawaną przez niektóre media, że z resortu zdrowia mają odejść także wiceministrowie: Jakub Szulc i Marek Haber.

 


 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH