Ministerstwo Zdrowia dementuje: wiceminister Głowala nie złożyła dymisji Fot. archiwum

Na swojej stronie internetowej Ministerstwo Zdrowia dementuje informację podaną na łamach "Rzeczpospolitej" o tym, że podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Katarzyna Głowala złożyła dymisję.

Jak podano, zgodnie z informacjami przekazanymi przez rzecznika rządu Rafała Bochenka, wiceministrowi Jarosławowi Pinkasowi zostaną przydzielone inne zadania natomiast wiceminister Piotr Warczyński zrezygnował z pełnionej funkcji z powodów osobistych.

Więcej: www.mz.gov.pl

Wiceminister Katarzyna Głowala wykonuje w imieniu ministra zdrowia obowiązki i uprawnienia z zakresu finansów publicznych oraz sprawuje nadzór nad gospodarką finansową i nad realizacją budżetu państwa w części 46 - Zdrowie.

Inicjuje, koordynuje i nadzoruje wykonywanie zadań przez Departament Budżetu, Finansów i Inwestycji, Departament Polityki Zdrowotnej.

Nadzoruje działalność jednostek organizacyjnych podległych lub nadzorowanych tj. Banku Tkanek Oka w Warszawie, Centrum Organizacyjno-Koordynacyjnego do Spraw Transplantacji „Poltransplant” w Warszawie, Domu Lekarza Seniora im. dr Kazimierza Fritza w Warszawie, Domu Pracownika Służby Zdrowia w Warszawie, Krajowego Centrum Bankowania Tkanek i Komórek w Warszawie, Narodowego Centrum Krwi w Warszawie, Profilaktycznego Domu Zdrowia w Juracie, regionalnych centrów krwiodawstwa i krwiolecznictwa, Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, Zakładu Zamówień Publicznych przy Ministrze Zdrowia w Warszawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH