Medycyna pracy: pielęgniarki będą musiały ukończyć kurs

W życie wchodzi rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie zadań służby medycyny pracy, których wykonywanie przez osoby niebędące lekarzami wymaga posiadania dodatkowych kwalifikacji.

Wchodzące w życie 14 października rozporządzenie w sprawie zadań służby medycyny pracy, których wykonywanie przez osoby niebędące lekarzami wymaga posiadania dodatkowych kwalifikacji, wskazuje, że zadania służby medycyny pracy będą wykonywane przez pielęgniarki, które uzyskały tytuł pielęgniarki specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa w ochronie zdrowia pracujących.

Pielęgniarka, która zechce zajmować się medycyną pracy będzie musiała uzyskać tytułu pielęgniarki specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa w ochronie zdrowia pracujących lub ukończyć kurs kwalifikacyjny w dziedzinie pielęgniarstwa w ochronie zdrowia pracujących.

Za równorzędne z posiadaniem ww. kwalifikacji uznaje się uzyskanie przez pielęgniarkę sprawującą opiekę zdrowotną nad pracownikami w środowisku pracy specjalizacji w zakresie pielęgniarstwa środowiskowego. Zatrudnienie w dziedzinie medycyny pracy będą mogły również kontynuować pielęgniarki, które przed dniem wejścia w życie rozporządzenia, ukończyły kurs kwalifikacyjnego dla pielęgniarek środowiskowych.

Więcej: www.isap.sejm.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH