Medycyna, polityka, edukacja, finanse. Od czego zależy stan naszego zdrowia? Kongres Wyzwań Zdrowotnych odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach; FOT. PTWP

Przed nami ostatnie dni rejestracji na Kongres Wyzwań Zdrowotnych (HCC, Health Challenges Congress), który potrwa od 18 do 20 lutego 2016 r. w Katowicach. Ze względu na bardzo szeroki profil tematyczny, będzie to wydarzenie wyjątkowe.

Od czego zależy stan naszego zdrowia? To jedno z ważniejszych pytań, na które będą starali się odpowiedzieć uczestnicy ponad kongresowych 50 sesji.

Udział w dyskusjach zapowiedziało ok. 250 prelegentów. Wśród gości specjalnych będzie m.in. Vytenis Andriukaitis, unijny komisarz ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności.

W Kongresie wezmą udział m.in.: przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, z ministrem Konstantym Radziwiłłem, Narodowego Funduszu Zdrowia, Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, konsultanci krajowi i kierownicy klinik, przedstawiciele WHO, placówek i uczelni medycznych, ośrodków badawczych, podmiotów związanych z branżą medyczną oraz farmaceutyczną, a także organizacji pacjentów.

Program Kongresu, lista prelegentów i rejestracja (trwa jeszcze tydzień):
www.hccongress.pl

Formuła tego interdyscyplinarnego i międzysektorowego spotkania, które odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, obejmuje między innymi sesje dotyczące:
• polityki zdrowotnej
• czynników demograficznych i ekonomicznych wpływających na system ochrony zdrowia
• wyzwań i najnowszych trendów w kilkunastu dziedzinach medycyny
• zarządzania w ochronie zdrowia
• edukacji - zarówno lekarzy, jak i pacjentów
• przemysłu medycznego
• innowacyjności w medycynie.

Polityka zdrowotna - spojrzenie w przyszłość
18 lutego Kongres otworzy sesja plenarna pt. „Zdefiniowanie i omówienie priorytetowych wyzwań zdrowotnych w perspektywie lat 2016-2036”.

Tematyka dyskusji inauguracyjnej to, m.in.: główne zagrożenia dla zdrowia społeczeństw w XXI wieku; choroby cywilizacyjne i przewlekłe; czynniki demograficzne i starzejące się społeczeństwo; znaczenie profilaktyki, edukacji prozdrowotnej i medycyny zapobiegawczej; najważniejsze wyzwania systemowe, organizacyjne i finansowe stojące przed politykami, środowiskiem medycznym, a także przemysłem.

W czasie jednej z sesji planowanych w pierwszym dniu Health Challenges Congress, zatytułowanej "System ochrony zdrowia w Polsce - bilans otwarcia i planowane zmiany w latach 2016-2019", poprosimy zaproszonych gości o wyrażenie oczekiwań, ale i przedstawienie założeń najważniejszych działań, jakie zostaną podjęte niebawem w systemie ochrony zdrowia.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH