PAP/Rynek Zdrowia | 08-05-2013 12:14

Marszałek Ewa Kopacz: pora wybrać nowego przewodniczącego sejmowej Komisji Zdrowia

Wybór przewodniczącego Komisji Zdrowia to pilna sprawa - uważa marszałek Sejmu Ewa Kopacz. Zgodnie z sejmowym parytetem stanowisko to obsadzi PiS. Kandydatem Prawa i Sprawiedliwości jest poseł Tomasz Latos.

- W zaplanowanym na piątek (10 maja) bloku głosowań jednym z punktów będą zmiany w składach osobowych Komisji Zdrowia oraz Komisji Spraw Wewnętrznych - poinformowała w środę (8 maja) Ewa Kopacz. Wyjaśniła, że w związku z wakatami dotyczącymi funkcji szefów komisji, konieczne może być również uzupełnienie ich składu.

Komisją Spraw Wewnętrznych kierował dotychczas nowy minister sprawiedliwości, Marek Biernacki (PO), a Komisją Zdrowia - Bolesław Piecha (PiS). Piecha został w kwietniu wybrany w wyborach uzupełniających do Senatu w Rybniku. Zastąpił zmarłego w styczniu br. senatora Antoniego Motyczkę (PO).

Czytaj: Bolesław Piecha w Senacie. Kto pokieruje sejmową Komisją Zdrowia?

Kopacz poinformowała również, że zachowane zostaną parytety klubowe w zakresie obsady sejmowych komisji. Oznacza to, że rekomendowanie nowego szefa Komisji Zdrowia należy do PiS. 

Kandydatem klubu PiS na nowego przewodniczącego Komisji Zdrowia będzie dotychczasowy jej wiceprzewodniczący Tomasz Latos, a jego miejsce w prezydium komisji zajmie Czesław Hoc.