Marian Zembala oficjalnie rozpoczął swoją kampanię wyborczą do Sejmu Minister zdrowia prof. Marian Zembala FOT. PTWP

- Wierzę, że prof. Marian Zembala będzie ministrem zdrowia także w następnej kadencji - powiedział w sobotę (26 września) były premier prof. Jerzy Buzek podczas konferencji prasowej w Katowicach, oficjalnie inaugurującej kampanię Mariana Zembali do Sejmu.

Obecny minister zdrowia wcześniej przez przez wiele lat kierował Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Pełnił też funkcję konsultanta krajowego w dziedzinie kardiochirurgii. Kandyduje z pierwszego miejsca na liście PO w Katowicach.

Podczas sobotniej konferencji oficjalnie zaprezentowano spot wyborczy Mariana Zembali, w którym występuje wyłącznie jako lekarz, a nie minister zdrowia.

- Także teraz stoję przed państwem jako lekarz. Mój telefon jest zawsze włączony, bo w każdej chwili pacjent może potrzebować pomocy, a moim zadaniem jest słuchanie i służenie swoją wiedzą - powiedział dziennikarzom.

Podkreślał, że nie należy do żadnej partii. - Jestem jednak przekonany, że w polityce można poprawiać rzeczywistość bez dezawuowania dokonań poprzednich pokoleń - stwierdził prof. Zembala. Dodał, że jeśli zostanie posłem, nie będzie zajmował się wszystkim i skupi się głównie na problemach dotyczących opieki zdrowotnej.

Przyznał, że mimo wielu osiągnięć polskiej medycyny, w naszym systemie ochronie zdrowia wciąż wiele jest do poprawienia.

- Chodzi natomiast o to, by nawet najtrudniejsze problemy rozwiązywać z pozytywnym nastawieniem. Po 30 latach mojej aktywności zawodowej na Śląsku wierzę w dobre efekty połączenia umiarkowanego optymizmu z bardzo ciężką pracą - dodał.

Zdaniem byłego premiera Jerzego Buzka, który jest członkiem komitetu honorowego kandydującego do Sejmu prof. Zembali, obecny minister zdrowia "źle czuje się w atmosferze jałowych sporów politycznych".

- Marian Zembala jest przede wszystkim człowiekiem odpowiedzialnym i odważnym. Ma długofalową wizję tego, co chce zrobić, ale - co najważniejsze - potrafi tę wizję realizować - powiedział Jerzy Buzek.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH