Resort zdrowia przedstawił na swoich stronach internetowych skierowany do uzgodnień zewnętrznych projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu świadczeń wysokospecjalistycznych oraz warunków ich realizacji.

W projekcie rozporządzenia w stosunku do obowiązującego rozporządzenia wprowadzono następujące zmiany: w zakresie kwalifikacji lekarza realizującego świadczenie nr 7 tj. "Wideotorakoskopowa ablacja w ciężkim, niepoddającym się leczeniu farmakologicznemu migotaniu przedsionków" - zostaje wprowadzony wymóg: lekarz specjalista kardiochirurgii z doświadczeniem w zakresie technik wideotorakoskopowych.

W wymaganiach dotyczących personelu realizującego świadczenie nr 12, tj. "Mechaniczne, pozaustrojowe wspomaganie serca sztucznymi komorami" poprzez zastąpienie zapisów "perfuzjonista” oraz "zalecany dodatkowo drugi perfuzjonista" sformułowaniem "dwóch perfuzjonistów”.

Powyższe zmiany zostały dokonane w oparciu o opinię prof. Mariana Zembali, konsultanta krajowego w dziedzinie kardiochirurgii.

Projekt został przekazany do uzgodnień zewnętrznych w dniu 16 października 2013 roku. Termin zgłaszania uwag upływa 14 dni od dnia otrzymania projektu.

Więcej: www.mz.gov.pl 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH