MZ ws. specjalizacji w dziedzinie diabetologii: żadne decyzje nie zapadły MZ wyjaśnia, że raport zespołu ekspertów jest dla ministra zdrowia jedynie rekomendacją Fot. PTWP

W związku z pojawiającymi się w mediach doniesieniami na temat przesunięcia specjalizacji w dziedzinie diabetologii z listy specjalizacji medycznych do podspecjalizacji resort zdrowia opublikował w piątek (18 listopada) wyjaśnienia.

MZ wskazuje, że raport zespołu ekspertów ds. zmian w systemie kształcenia podyplomowego lekarzy i lekarzy dentystów jest dla ministra zdrowia jedynie rekomendacją. Stanowi on istotny wkład merytoryczny do przygotowywanych zmian w zakresie kształcenia podyplomowego lekarzy i lekarzy dentystów.

Minister zdrowia nie wydał żadnego dokumentu w sprawie zmiany liczby oraz organizacji specjalizacji w poszczególnych dziedzinach medycyny, a raport końcowy zespołu ds. opracowania zmiany systemu kształcenia podyplomowego lekarzy i lekarzy dentystów podsumowuje jedynie pracę merytoryczną tego gremium. Uwzględnia on obowiązujące dyrektywy unijne i stanowi wyłącznie materiał opiniodawczo-doradczy dla ministra zdrowia.

Rekomendacje są pomocne przy planowanej tzw. dużej nowelizacji ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty, ale nie mogą być postrzegane jako jedyny przyjęty kierunek zmian. Tzw. duża nowelizacja będzie poddana szerokim konsultacjom – międzyresortowym oraz publicznym. Wówczas każdy będzie mógł zgłosić uwagi do projektu.

Obecnie resort pracuje nad ogólnymi założeniami do nowelizacji ustawy.

Więcej: mz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH