MZ ws. informacji i ostrzeżeń na opakowaniach wyrobów tytoniowych

Ministerstwo Zdrowia opublikowało informację nt. projektu rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie ws. badania zawartości niektórych substancji w dymie papierosowym oraz informacji i ostrzeżeń zamieszczanych na opakowaniach wyrobów tytoniowych.

Jak informuje rzecznik Ministerstwa Zdrowia, 28 marca br. wchodzi w życie dyrektywa Komisji Europejskiej 2012/9/UE z 7 marca 2012 roku zmieniająca załącznik 1 do dyrektywy 2001/37/WE Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie zbliżenia przepisów ustawowych, wykonawczych i administracyjnych państw członkowskich, dotyczących produkcji, prezentowania i sprzedaży wyrobów tytoniowych, który wprowadza zmienione teksty ostrzeżeń umieszczanych na opakowaniach wyrobów tytoniowych.

Komisja Europejska nie zakończyła prac nad ostatecznym kształtem ostrzeżeń łączących nowe teksty z ilustracjami graficznymi i w chwili obecnej nie jest jeszcze znany termin zatwierdzenia biblioteki nowych, ilustrowanych obrazami ostrzeżeń.

Mając na względzie konieczność implementacji dyrektywy Komisji Europejskiej z 7 marca 2012 roku do prawa krajowego w określonym terminie, minister zdrowia podjął decyzję o utrzymaniu dotychczasowego brzmienia przepisów rozporządzenia z dnia 24 lutego 2004 r. ws. badania zawartości niektórych substancji w dymie papierosowym, a także informacji i ostrzeżeń zamieszczanych na opakowaniach wyrobów tytoniowych oraz o wprowadzeniu zmian zgodnie z wytycznymi tej dyrektywy po zatwierdzeniu biblioteki nowych, ilustrowanych obrazami ostrzeżeń - czytamy w komunikacie.

Więcej: www.mz.gov.pl Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH