MZ ws. edukacji nt. profilaktyki chorób sercowo-naczyniowych

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło konkurs ofert na wybór realizatorów programu zdrowotnego pn. "Narodowy Program Wyrównywania Dostępności do Profilaktyki i Leczenia Chorób Układu Sercowo-Naczyniowego na lata 2013-2016 POLKARD".

Chodzi o zadanie pn. "Program edukacji młodzieży licealnej w zakresie zarządzania zdrowiem - SYNDROM wraz z zadaniem Kompleksowy, modelowy program strukturalnej interwencji ukierunkowany na prewencję pierwotną chorób układu krążenia rozwijających się na podłożu miażdżycy tętnic dla średniej wielkości gminy pozawielkomiejskiej".

Celem zadania jest zwiększenie wiedzy uczniów szkół średnich w zakresie zagadnień związanych z profilaktyką zdrowotną, a także utworzenie, wdrożenie i zweryfikowanie skuteczności działania kompleksowego programu pierwotnej prewencji chorób naczyniowo-sercowych rozwijających się na podłożu miażdżycy tętnic, możliwego do wdrożenia w gminach średniej wielkości.

W ramach zadania prowadzone będą działania w dwóch zasadniczych obszarach: ogólnopopulacyjnej oraz wśród pacjentów z grupy wysokiego ryzyka.

Oferty należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie do dnia 17 lipca 2013 r. do godziny 16:00.

Więcej: http://www.mz.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH