MZ: wiceminister Cieślukowski pokieruje pracą trzech departamentów

Cezaremu Cieślukowskiemu, nowemu wiceministrowi zdrowia, będzie podlegał m.in. departament pielęgniarek i położnych - poinformował rzecznik resortu Krzysztof Bąk. Będzie też nadzorował departamenty matki dziecka oraz dialogu społecznego.

Cieślukowski został powołany na stanowisko przed tygodniem. Jak powiedział Bąk, zarządzenie w sprawie przydzielenia mu obowiązków zostało podpisane w poniedziałek (2 marca).

Cieślukowski w latach 1990-1992 był dyrektorem biura Sejmiku Samorządowego Województwa Suwalskiego. Od 1991 r. do 1992 r. komisarz miasta i gminy Sejny, w latach 1992-1997 pełnił funkcję wojewody suwalskiego.

Od 1998 r. do 2010 r. był prezesem zarządu spółki Wigry-Projekt.

W 2002 r. został radnym sejmiku województwa podlaskiego z listy Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Platforma Obywatelska - Prawo i Sprawiedliwość, a w 2006 r. - z listy PO (kadencja została przerwana w 2007 r. z powodu niewybrania zarządu województwa). Ponownie radnym, także z listy PO, został w 2010 r. W 2011 r. został członkiem zarządu województwa (pełnił tę funkcje przez dwa lata).

W ubiegłorocznych wyborach samorządowych uzyskał mandat radnego sejmiku województwa podlaskiego z list PSL, uzyskując ponad 7 tys. głosów.

Jak sam informuje na swoich stronach internetowych, od 1997 r. przewodniczy Stowarzyszeniu "Euroregion Niemen" - instytucji zarządzającej programami współpracy transgranicznej Phare CBC Region Morza Bałtyckiego, Phare Polska Granica Wschodnia, FMP Interreg III A Polska-Białoruś-Ukraina i innych. Od 2009 r. piastuje stanowisko prezesa stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka "Pojezierze Suwalsko-Augustowskie".

27 stycznia został prezesem Parku Naukowo-Technologicznego Polska-Wschód w Suwałkach.

Poza Cieślukowskim w resorcie zdrowia jest jeszcze czworo wiceministrów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH