MZ w sprawie specjalizacji lekarzy i lekarzy dentystów

Ministerstwo Zdrowia na swojej stronie internetowej przedstawiło do konsultacji zewnętrznych projekt zmieniający dotychczasowe rozporządzenie w sprawie specjalizacji lekarzy i lekarzy dentystów.

Niektóre wprowadzone zmiany, jak uzasadnia MZ, wynikają z konieczności dostosowania obowiązujących przepisów w zakresie realizacji dyżurów medycznych do zmieniającej się organizacji systemu opieki zdrowotnej. Proponowane regulacje pozwalają kierownikowi jednostki szkolącej na możliwość zawarcia z lekarzem umowy dotyczącej dyżurów w formie umowy o pracę albo umowy o pełnienie dyżurów.

W projekcie nowelizacji zawarta jest również zmiana przepisu, dotycząca zakazu odbywania specjalizacji w trybie rezydentury i stacjonarnych studiów doktoranckich - związana ze zmianą wprowadzoną w art. 200 ust. 4 ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. - Prawo o szkolnictwie wyższym.

Proponowana regulacja umożliwi lekarzom, słuchaczom dziennych studiów doktoranckich, podejmowanie pracy w pełnym wymiarze godzin w ramach odbywanej specjalizacji (w tym w trybie rezydentury), co w obecnym stanie prawnym nie jest możliwe.

Projekt rozporządzenia: www.mz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH