MZ: rozporządzenie w sprawie wykazu instytucji i laboratoriów

Projekt rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie wykazu instytucji i laboratoriów uprawnionych do korzystania ze zwolnienia od należności przywozowych został przekazany do konsultacji społecznych

Potrzeba wydania nowego rozporządzenia wynika ze zmiany ustawy o prawie celnym (Dz. U. Nr 68, poz. 622, z późn. zm) i konieczności dostosowania przepisów do rozporządzenia Rady (WE) nr 1186/2009 z dnia 16 listopada 2009 r., ustanawiającego wspólnotowy systemu zwolnień celnych, które ma zastosowanie od 1 stycznia 2010 r.

Obecnie obowiązujące rozporządzenie ministra zdrowia z dnia 29 czerwca 2004 r. w sprawie wykazu instytucji i laboratoriów uprawnionych do korzystania ze zwolnienia od należności przywozowych (Dz.U. Nr 158, poz.1661) zachowuje ważność do dnia 2 stycznia 2011 r.

Przepisy unijnego rozporządzenia nie wprowadzają zmian merytorycznych do wspólnotowego systemu zwolnień celnych. Stanowią jedynie kodyfikację wielokrotnie zmienianego rozporządzenia Rady (EWG) nr 918/83 z dnia 28 marca 1983 r., ustanawiającego wspólnotowy system zwolnień celnych i mają charakter porządkowy. Oznacza to, iż projektowane rozporządzenie również nie będzie zawierało zmian merytorycznych.

W stosunku do rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 29 czerwca 2004 r. zmienione zostały nazwy podmiotów, korzystających ze zwolnień, w celu dostosowania ich do nazw aktualnie obowiązujących. Ponadto usunięta z wykazu została Akademia Medyczna im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy w związku z faktem, iż stała się ona częścią Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, objętego przedmiotowym wykazem.

Projekt został przekzany do uzgodnień zewnętrznych 9 sierpnia.  Termin zgłaszania uwag upływa 6 września 2010 r.

Więcej: www.mz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH