Ministerstwo Zdrowia przedstawiło do konsultacji zewnętrznych projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowego Programu Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2011-2016.

Przedstawiony projekt Krajowego Programu Przeciwdziałania Narkomanii stanowi podstawę do działań w zakresie przeciwdziałania narkomanii. Krajowy Program określa harmonogram przyjętych działań, cele, sposoby ich osiągania oraz ministrów odpowiedzialnych za ich realizację, a także podmioty właściwe do podejmowania określonych działań.

W projekcie rozporządzenia określone zostały również kierunki działań przewidzianych do realizacji przez jednostki samorządu terytorialnego w zakresie przeciwdziałania narkomanii, które następnie powinny znaleźć swoją konkretyzację w wojewódzkich i gminnych programach przeciwdziałania narkomanii.

Cel ogólny Krajowego Programu, jakim jest ograniczenie używania narkotyków i związanych z tym problemów społecznych i zdrowotnych, realizowany będzie w pięciu obszarach: profilaktyki, leczenia, rehabilitacji, ograniczania szkód zdrowotnych i reintegracji społecznej, ograniczenia podaży, współpracy międzynarodowej, badań i monitoringu.

Dla każdego z pięciu obszarów działań sformułowano cel główny, którego osiągnięcie przyczyni się do zrealizowania założonego celu ogólnego.

Więcej: www.mz.gov.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH