MZ: projekt dot. przekazywania danych do ZSMOPL już w konsultacjach Ministerstwo Zdrowia zachęca do zapoznania się z projektem i zgłaszania opinii i uwag do 31 stycznia 2017 r. Fot. Archiwum

Projekt ustawy zmieniającej ustawę o zmianie ustawy - Prawo farmaceutyczne oraz niektórych innych ustaw został przekazany do konsultacji publicznych. Proponowane zmiany zawieszają do 30 czerwca 2017 r. obowiązek przekazywania danych i informacji do Zintegrowanego Systemu Monitorowania Obrotu Produktami Leczniczymi przy równoległym odstąpieniu od nakładania kar pieniężnych na przedsiębiorców.

Multimedia

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, celem proponowanych zmian jest zawieszenie (do 30 czerwca 2017 r.) obowiązków polegających na przekazywaniu danych i informacji do Zintegrowanego Systemu Monitorowania Obrotu Produktami Leczniczymi przez podmioty odpowiedzialne, hurtownie farmaceutyczne, apteki, punkty apteczne oraz działy farmacji szpitalnej, przy równoległym odstąpieniu od nakładania kar pieniężnych na przedsiębiorców prowadzących obrót produktami leczniczymi, refundowanymi środkami spożywczymi specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobami medycznymi w przypadku braku możliwości przekazywania ww. danych i informacji.

Według resortu zdrowia dzięki proponowanym zmianom podmioty uczestniczące w obrocie lekami będą miały więcej czasu na dostosowanie swoich systemów informatycznych do obowiązku sprawozdawania danych.

Ministerstwo zachęca do zapoznania się z projektem i zgłaszania ewentualnych opinii i uwag do 31 stycznia 2017 r.

Więcej: www.mz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH