MZ: produkty lecznicze w terapeutycznych programach zdrowotnych

Ministerstwo Zdrowia zamieściło w piątek (30 grudnia) na stronie internetowej komunikat w sprawie wyboru produktów leczniczych stosowanych w ramach terapeutycznych programów zdrowotnych.

Inhibitorem TNF alfa, który uzyskał status terapii inicjującej dla chorych na RZS w programie "Leczenie reumatoidalnego zapalenia stawów i młodzieńczego idiopatycznego zapalenia stawów o przebiegu agresywnym, zostaje ustanowiony etanercept (Enbrel, podmiot odpowiedzialny Pfizer Polska SP. z o.o.).

Terapię drugiej linii leczenia dla pacjentów chorych na RZS w tym samym programie stanowi rytuksymab (Mabthera, podmiot odpowiedzialny Roche Polska Sp. z o.o.)

Produktem leczniczym, który powinien być używany u dzieci w wieku 13 lat i powyżej, w terapii MIZS w programie "Leczenie reumatoidalnego zapalenia stawów i młodzieńczego idiopatycznego zapalenia stawów o przebiegu agresywnym", jest etanercept (Enbrel, podmiot odpowiedzialny Pfizer Polska SP. z o.o.).

Inhibitorem TNF alfa, który uzyskał status terapii stosowanej w programie "Leczenie inhibitorami TNF alfa świadczeniobiorców z ciężką, aktywną postacią zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa", zostaje ustanowiony etanercept (Enbrel, podmiot odpowiedzialny Pfizer Polska SP. z o.o.)

Inhibitorem TNF alfa, który uzyskał status terapii stosowanej w programie "Leczenie łuszczycowego zapalenia stawów o przebiegu agresywnym", zostaje ustanowiony adalimumab (Humira, podmiot odpowiedzialny Abbott Laboratoires Polska Sp. z o.o.)

Terapię alternatywną w programie Leczenie łuszczycowego zapalenia stawów o przebiegu agresywnym, stanowią etanercept (Enbrel, podmiot odpowiedzialny Pfizer Polska SP. z o.o.) oraz infliximab (Remicade, podmiot odpowiedzialny MSD Polska Sp. z o.o.)

Więcej: http://www.mz.gov.pl Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH