We wtorek (3 stycznia) do konsultacji trafił projekt rozporządzenia ministra zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie wykazu zakładów psychiatrycznych i zakładów leczenia odwykowego przeznaczonych do wykonywania środków zabezpieczających oraz składu, trybu powoływania i zadań komisji psychiatrycznej do spraw środków zabezpieczających.

Ministerstwo Zdrowia przypomina w uzasadnieniu, że nowelizacja rozporządzenia w sprawie wykazu zakładów psychiatrycznych i zakładów leczenia odwykowego ma na celu m.in. dostosowanie wielkości poszczególnych zakładów do zwiększających się potrzeb w zakresie wykonywania orzeczeń o zastosowaniu środka zabezpieczającego.

W wyniku zmian zaproponowanych przez nową regulację zwiększeniu ulegnie łączna liczba miejsc w zakładach o podstawowym zabezpieczeniu o 269 do 1431 oraz w zakładach o wzmocnionym zabezpieczeniu o 30 do 807.

Projekt został przekazany do uzgodnień zewnętrznych w dniu 3 stycznia 2012 r. Termin zgłaszania uwag upływa w terminie 21 dni od chwili otrzymania pisma.

Więcej: http://www2.mz.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH