MZ o spotkaniu szefa resortu zdrowia z rezydentami Zarówno minister Konstanty Radziwiłł, jak i przedstawiciele Porozumienia Rezydentów OZZL podkreślili merytoryczny charakter rozmów - podaje Ministerstwo Zdrowia. Fot. Archiwum

29 września w siedzibie Towarzystwa Lekarskiego Warszawskiego odbyło się spotkanie ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła z przedstawicielami Porozumienia Rezydentów OZZL. Na spotkaniu rozmawiano m.in. o sytuacji lekarzy rezydentów w Polsce oraz propozycjach zmian w kształceniu specjalizacyjnym lekarzy.

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, uczestnicy spotkania omówili sytuację lekarzy rezydentów w Polsce oraz przedyskutowali propozycje zmian w kształceniu specjalizacyjnym lekarzy i lekarzy dentystów m.in. w zakresie stażu podyplomowego przygotowującego do zawodu i planowanej specjalizacji, akredytacji jednostek organizujących szkolenie specjalizacyjne, modelu odbywania specjalizacji w Polsce, schematu przebiegu szkolenia specjalizacyjnego, programu specjalizacji, sposobu naboru na specjalizacje i przyznawania miejsc szkoleniowych.

Minister zdrowia przedstawił projekt rozporządzenia w sprawie wysokości zasadniczego wynagrodzenia miesięcznego lekarzy i lekarzy dentystów odbywających specjalizacje w ramach rezydentury. Po uzgodnieniu części kwestii związanych z kształceniem specjalizacyjnym uczestnicy spotkali wspólnie wyrazili gotowość kontynuowania rozmów - podaje resort zdrowia.

Więcej: www.mz.gov.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH