Ministerstwo Zdrowia opublikowało w środę (2 listopada) na swojej stronie internetowej projekt rozporządzenia w sprawie wysokości opłat za złożenie wniosków w zakresie refundacji leku, środka spożywczego specjalnego przeznaczenia żywieniowego, wyrobu medycznego lub za ich uzupełnienie.

Kwoty zaproponowane w projekcie rozporządzenia wynikają wprost z założeń wskazanych w ocenie skutków regulacji do ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków,  środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych.

Wprowadzenie zwiększonych opłat za złożenie wniosku o objęcie refundacją, jak również o jego uzupełnienie i zróżnicowanie wysokości tej opłaty w zależności od kategorii refundacyjnej wynika z całkowitej zmiany sposobu i procedury refundacji, co wiąże się ze znacznym zwiększeniem nakładu pracy i poziomem kosztów związanych z rozpatrywaniem wniosków o objęcie refundacją.

Po złożeniu wniosku przez stronę następuje nadanie numeru i wprowadzenie do systemu elektronicznego obiegu poczty, wprowadzenie wniosku do bazy wniosków refundacyjnych, analiza wniosku pod względem formalno-prawnym, ewentualne wezwanie do usunięcia braków formalnych, przygotowanie arkusza oceny formalnej, przygotowanie arkusza oceny merytorycznej, analiza porównawcza przekazanych danych z bazą cen leków w Unii Europejskiej, przekazanie wniosku do Agencji Oceny Technologii Medycznych, przekazanie wniosku do Komisji Ekonomicznej, przygotowanie decyzji refundacyjnej, rozpatrywanie odwołań od decyzji refundacyjnych.

Termin zgłaszania uwag do projektu upływa 10 listopada br.

Więcej: http://www.mz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH