MZ o nowych przepisach dot. dokumentacji medycznej

W Dzienniku Ustaw zostało ogłoszone rozporządzenie Ministra Zdrowia z 14 lipca 2014 r. zmieniające rozporządzenie ws. rodzajów i zakresu dokumentacji medycznej oraz sposobu jej przetwarzania.

Rozporządzenie obliguje lekarzy leczących pacjentów w poradniach specjalistycznych, którzy przekazują lekarzom POZ informacje o rozpoznaniu, sposobie leczenia, rokowaniu, ordynowanych lekach (w tym okresie ich stosowania i dawkowania) oraz wyznaczonych wizytach kontrolnych, do włączenia kopii ww. informacji do dokumentacji wewnętrznej pacjenta lub dokonania w dokumentacji wpisu o wydaniu informacji, zawierającego jej dokładny opis.

Na mocy przepisów rozporządzenia ww. informacja, sporządzona przez lekarza specjalistę dla lekarza POZ, zostaje włączona do katalogu dokumentacji indywidualnej zewnętrznej.

Resort przypomina, że obowiązek przekazania - nie rzadziej niż co 12 miesięcy - lekarzowi POZ  takich informacji wynika z § 12 ust. 5 załącznika do rozporządzenia ministra zdrowia z dnia 6 maja 2008 r. w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej (Dz. U. Nr 81, poz. 484).

Więcej: www.mz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH