MZ: nowe programy kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych Fot. Archiwum RZ (zdjęcie ilustracyjne)

Minister zdrowia podpisał nowe szczegółowe programy kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych w ramach specjalizacji, kursów kwalifikacyjnych i kursów specjalistycznych - informuje Ministerstwo Zdrowia.

Na podstawie rozporządzenia MZ z dnia 12 grudnia 2013 r. w sprawie wykazu dziedzin pielęgniarstwa oraz dziedzin mających zastosowanie w ochronie zdrowia, w których może być prowadzona specjalizacja i kursy kwalifikacyjne (Dz.U. poz. 1562):
• zmniejszono liczbę dziedzin kształcenia w ramach specjalizacji - z 26 do 17;
• zwiększono liczbę dziedzin kształcenia dla kursów kwalifikacyjnych - z 21 do 24.

"W związku z rozwojem medycyny oraz zmniejszeniem liczby godzin kształcenia nowe programy zostały zaktualizowane. M.in. dopuszczono możliwość modyfikacji czasu trwania zajęć w wymiarze nie większym niż 20% ogółu godzin kształcenia - w przypadku specjalizacji i kursów kwalifikacyjnych oraz w wymiarze nie większym niż 10% ogółu godzin kształcenia - dla kursów specjalistycznych, pod kątem umożliwienia wykorzystania ich w ramach samokształcenia" - informuje ministerstwo.

W opinii resortu kształcenie podyplomowe pielęgniarek i położnych prowadzone na podstawie nowych, szczegółowych programów, ujednoliconych pod względem struktury i treści kształcenia spowoduje, że jego jakość na terenie całego kraju będzie porównywalna.

Zatwierdzone programy kształcenia zostaną zamieszczone na stronie internetowej Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych.

Szczegóły: www.mz.gov.pl/aktualnosci

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH