MZ: dr Roman Topór-Mądry nowym prezesem AOTMiT Minister Konstanty Radziwiłł powołał dr. Romana Topór-Mądrego na szefa AOTMiT; FOT. MZ/Twitter

W środę (8 listopada) minister zdrowia Konstanty Radziwiłł powołał doktora Romana Topór-Mądrego na stanowisko prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji - poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Jednocześnie szef resortu zdrowia podziękował za pracę dr. Wojciechowi Matusewiczowi, dotychczasowemu szefowi AOTMiT.

Przypomnijmy, że Wojciech Matusewicz kierował Agencją od kwietnia 2008 roku. Wtedy zastąpił na stanowisku jej pierwszego dyrektora, Waldemara Wierzbę.W wyniku wejścia w życie ustawy z 25 czerwca 2009 roku o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej, ówczesna Agencja Oceny Technologii Medycznych (AOTM) zyskała osobowość prawną. To również wiązało się z koniecznością zmian organizacyjnych. Od tej pory na czele Agencji stał prezes, a nie jak wcześniej - dyrektor.

W październiku 2009 roku Ministerstwo Zdrowia ogłosiło nabór na stanowisko prezesa Agencji, który wygrał dr Wojciech Matusewicz.

Nowy szef AOTMiT, dr Roman Topór-Mądry pracował dotychczas m.in. w Katedrze Epidemiologii i Badań Populacyjnych Instytutu Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum. Jest specjalistą w zakresie zdrowia publicznego i epidemiologii. Pełni funkcję konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie zdrowia publicznego w woj. małopolskim.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH