MSW: wymyśl hasło konkursu i wygraj koszulkę z logo akcji "Dopalacze kradną życie" Ruszył konkurs na najlepsze hasło promujące życie bez dopalaczy Fot. Archiwum Rz

Od poniedziałku na profilu akcji "Dopalacze kradną życie" trwa konkurs na najlepsze hasło promujące życie bez uzależnień. Hasło, które zwycięży w głosowaniu internatów, zostanie wykorzystane do nazwania konkursu dla młodzieży na spot antydopalaczowy.

Konkurs na hasło będzie składał się z dwóch etapów. W pierwszym uczestnicy konkursu będą musieli zaproponować hasło promujące życie wolne od uzależnień. Spośród zgłoszonych sloganów, jury konkursu wybierze 5 najlepszych, które następnie wezmą udział w głosowaniu internautów na fanpage'u akcji "Dopalacze Kradną życie".

Hasło, które zdobędzie największą liczbę głosów, zostanie wykorzystane w nazwie organizowanego we wrześniu przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych odrębnego konkursu dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych promującego życie wolne od uzależnień, w szczególności od dopalaczy. Konkurs będzie skierowany do młodzieży i będzie polegał na nakręceniu spotu w ramach kampanii "Dopalacze kradną życie".

Aby wziąć udział w konkursie, należy zaproponować hasło promujące życie bez uzależnień i wysłać je na adres: dopalaczekradnazycie@msw.gov.pl. Hasło nie powinno składać się z więcej niż 5 wyrazów. Musi również być zwięzłe, zapadać w pamięć i zachęcać młodych ludzi do tego, by stronili od sięgania po substancje psychoaktywne.

Konkurs rozpoczyna się w poniedziałek. Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedno hasło. Można je nadsyłać do 24 sierpnia. Następnie na profilu akcji "Dopalacze kradną życie" rozpocznie się głosowanie internatów, którzy ostatecznie rozstrzygną o najlepszym haśle na konkurs organizowany przez MSW. Uczestnicy, którzy nadesłali 5 haseł, które wezmą udział w głosowaniu internatów, otrzymają koszulki z logo akcji "Dopalacze kradną życie".

Obydwa konkursy (na hasło i na spot) są organizowane w ramach akcji "Dopalacze kradną życie", która rozpoczęła się 29 lipca od podpisania paktu przeciwko dopalaczom. Celem kampanii jest informowanie młodych ludzi o niebezpieczeństwach związanych z zażywaniem dopalaczy. Akcja jest skierowana także dla rodziców, nauczycieli oraz innych osób, które mają kontakt z młodzieżą. Oprócz działań policji, skupionych na zatrzymywaniu osób rozprowadzających narkotyki, prowadzone są także działania profilaktyczne i kampania społeczna.

Inauguracji kampanii towarzyszyło uruchomienie profilu kampanii "Dopalacze kradną życie" na Facebooku (facebook.com/dopalaczekradnazycie). Są tam publikowane m.in. aktualności dotyczące akcji, informacje o działaniach policji oraz zdjęcia osób, które poparły akcję.

Regulamin konkursu znajduje się na stronie www.msw.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH