Lubuskie: ruszają prace zespołu ds. lecznictwa onkologicznego

Prace nad zdiagnozowaniem sytuacji i podziałem szczegółowych zadań w zakresie organizacji lecznictwa onkologicznego w województwie lubuskim rozpocznie w czwartek (29 marca) specjalnie powołany zespół.

Jak informuje Mirosława Dulat, rzecznik prasowy zarządu województwa lubuskiego, pierwsze spotkanie zespołu odbędzie się w urzędzie marszałkowskim.

Do zadań zespołu ds. organizacji lecznictwa onkologicznego należeć będą:
- określenie przyczyny niskiego wskaźnika pięcioletnich przeżyć pacjentów w województwie lubuskim oraz zbadanie, przy jakim zaawansowaniu choroby nowotworowej pacjenci rozpoczynają leczenie onkologiczne;
- przeanalizowanie programów mających na celu wczesną diagnostykę choroby nowotworowej 
w województwie lubuskim i ocena ich skuteczności;
- zdiagnozowanie przyczyn zwiększonej zachorowalności na raka w regionie lubuskim;
- podejmowanie działań mających na celu rozszerzenie wczesnej diagnostyki i czynnej opieki nad osobami dorosłymi zagrożonymi chorobami specyficznymi dla województwa lubuskiego, w szczególności nowotworami złośliwymi.

Zespołowi przewodniczy Elżbieta Kasprzak, p.o. dyrektora departamentu ochrony zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze. Funkcję wiceprzewodniczącego powierzono dr Andrzejowi Rozmiarkowi, konsultantowi wojewódzkiemu w dziedzinie onkologii klinicznej.

Do udziału w pracach zespołu włączą się m.in. prof. Jerzy R. Kowalczyk, konsultant krajowy w dziedzinie onkologii i hematologii dziecięcej, prof. Alicja Chybicka, kierownik Katedry i Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu, konsultanci wojewódzcy w dziedzinach radiologii i zdrowia publicznego oraz dyrektorzy i specjaliści w zakresie onkologii z lubuskich jednostek ochrony zdrowia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH