Łódzkie: ponad 2 mln zł na profilaktykę zdrowotną

Zarząd województwa łódzkiego przeznaczył 1 mln zł na programy wczesnego wykrywania nowotworów płuc i jelita grubego oraz na wykrywanie i zapobieganie chorobom układu krążenia. Kwotą 1,1 mln zł dofinansował też projekty wspierające rodzinę.

Dzięki dotacjom samorządu wojewódzkiego ponad 1,1 tys. osób w wieku od 50-65 lat może skorzystać z programu wczesnego wykrywania nowotworów płuc, którego realizacja będzie kosztowała 400 tys. zł.

W ramach programu pacjenci będą mogli skorzystać z dwóch konsultacji lekarskich oraz wykonać niskodawkowe badanie klatki piersiowej tomografem komputerowym.

Również z dwóch konsultacji lekarskich (gastroenterologicznych) będzie mogła skorzystać każda z ok. 720 osób w wieku 40-65 lat, które zdecydują się wziąć udział w programie wczesnego wykrywania nowotworów jelita grubego. Przewiduje on również możliwość przeprowadzenia diagnostyki medycznej wg wskazań lekarza (badanie na krew utajoną w kale, badanie kolonoskopowe). Na program przeznaczono 300 tys. zł.

Kwotę 300 tys. zł przekazano również na realizację programu wykrywania i zapobiegania chorobom układu krążenia, skierowanego do pacjentów od 35 do 55 roku życia. Przebadanych ma być ok. 1,2 tys. osób, które po szczegółowych badaniach otrzymają m.in. pełne wyniki z oceną ryzyka zachorowania w najbliższym czasie na chorobę wieńcowo-naczyniową.

Oprócz profilaktycznych programów zdrowotnych samorząd woj. łódzkiego dofinansował też nowe konkursy wspierające rodzinę. Na ten cel przeznaczono łącznie 1,1 mln zł, z czego 200 tys. zł to pieniądze, które będą wykorzystane na letni wypoczynek dzieci i młodzieży z rodzin wielodzietnych.
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH