Łódź: w niedzielę rozpoczną się "Senioralia" - impreza dla osób 60+

Wycieczki, wykłady, warsztaty, spektakle i koncerty znajdą się w programie pierwszej edycji łódzkich "Senioraliów" - imprezy przeznaczonej dla osób powyżej 60 roku życia, która rozpocznie się w niedzielę (25 maja) w Łodzi. W sumie przygotowano ponad 200 wydarzeń.

Głównym celem "Senioraliów" jest zachęcenie najstarszych łodzian do prowadzenia aktywnego stylu życia, poszerzania wiedzy, rozwijania pasji, a także wskazanie miejsc, w których mogą przyjemnie i twórczo spędzać czas.

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska zachęcając do udziału w imprezie przypomniała, że działania na rzecz środowiska łódzkich seniorów należą do priorytetów polityki społecznej miasta: żyjemy coraz dłużej i warto ten czas dobrze spożytkować, by nie pozostać samotnym, a jednocześnie wykorzystać doświadczenia zawodowe i życiowe seniorów.

Władze miasta przypominają, że w łódzkim magistracie powstał zespół ds. seniorów. Efektem jego działań jest m.in. tzw. Łódzka Karta Seniora. Osoby, które ukończyły 60 lat mogą korzystać ze zniżek, które przygotowały dla nich instytucje i prywatne firmy, m.in. teatry, kina, muzea, restauracje, ośrodki sportowo-rekreacyjne. W każdej dzielnicy zorganizowano Centrum Obsługi Seniorów.

Z okazji "Senioraliów" Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia przygotował specjalny, bezpłatny poradnik "Zdrowy Senior 60+", w którym znajdują się informacje na temat m.in. leków, sanatoriów, rehabilitacji, bezpłatnych badań i profilaktyki. Jest też lista wszystkich poradni specjalistycznych w Łodzi, w których można leczyć się bezpłatnie.

Jak informuje PAP rzeczniczka Łódzkiego OW NFZ Anna Leder, w tym roku Fundusz zdecydował o zwiększeniu, o 600 tys. zł finansowanie oddziału geriatrycznego w Centralnym Szpitalu Weteranów - SPSK im. WAM w Łodzi. Leczeni są tam przede wszystkim pacjenci z chorobą Alzhaimera i niewydolnością serca.

Inaugurację łódzkich "Senioraliów" zaplanowano na niedzielę, a ich zakończenie na piątek 30 maja. W tym czasie odbędą się m.in. wycieczki, wykłady, warsztaty, spektakle i koncerty. Zaplanowano też drzwi otwarte w łódzkich organizacjach, klubach i instytucjach, działających na rzecz osób starszych. Odbędą się również "Targi dla seniorów" w hali Expo.

Szczegółowy harmonogram wydarzeń łódzkich "Senioraliów" można znaleźć na stronie internetowej www.seniorzy.uml.lodz.pl.
Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH