Łódź: 15 mln zł z PFRON na rehabilitację niepełnosprawnych

Blisko 15 mln zł (3,3 mln zł więcej niż w ub.r.) przyznał Łodzi Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na rehabilitację społeczną i zawodową niepełnosprawnych w br. 10,5 mln zł wydane zostanie m.in. na likwidację barier architektonicznych. Pozostałe 4,5 mln - na ograniczanie bezrobocia.

Poinformował o tym w poniedziałek (3 marca) na spotkaniu z mediami wiceprezydent miasta Krzysztof Piątkowski.

Fundusze PFRON mają być uruchomione jeszcze w marcu. Zdaniem Piątkowskiego "będą to pieniądze poprawiające życie niepełnosprawnych - przede wszystkim zawodowe, ale i społeczne". Jak mówił wiceprezydent Łodzi, kwota 10,5 mln zł przeznaczona zostanie na aktywizację społeczną m.in. warsztaty terapii zajęciowej, likwidację barier architektonicznych, dofinansowanie zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, turnusy rehabilitacyjne, zajęcia sportowe i rekreacyjne.

Pozostałe 4,5 mln zł przekazane będą m.in.: na tworzenie nowych miejsc pracy dla bezrobotnych niepełnosprawnych, na podjęcie przez nich własnej działalności gospodarczej, na ich szkolenia i staże.

Pieniądze będą mogły być przeznaczone zarówno na doposażenie stanowiska w odpowiedni sprzęt, jak i na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Skorzysta z nich 45 pracodawców i 45 niepełnosprawnych, otwierających własną działalność. 

Wiceprezydent zwrócił też uwagę, że oprócz wspomnianych 15 mln zł miasto spodziewa się kolejnych 2,5 mln zł w ramach programu "Aktywny samorząd". Pieniądze te zostaną przeznaczone na m.in.: opłaty za studia, zniesienie barier w komunikowaniu się (np. aparaty słuchowe) oraz sprzęt ortopedyczny (np. wózki inwalidzkie), opłaty za żłobek i przedszkole dla rodziców dzieci niepełnosprawnych. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH