Lekarze: trzy miesiące na zawarcie porozumienia ws. recept

Kujawsko-pomorski oraz bydgoski samorząd lekarski proponuje 3 miesiące na zawarcie kompromisu w sprawie umów upoważniających do wystawiania recept na leki refundowane. Pod koniec maja odbyło się w tej sprawie spotkanie przedstawicieli kujawsko-pomorskiej oraz bydgoskiej Okręgowej Izby Lekarskiej z kierownictwem kujawsko-pomorskiego oddziału wojewódzkiego NFZ w Bydgoszczy.

Dr Łukasz Wojnowski, prezes KPOIL zwrócił się z wnioskiem o możliwość aneksowania obowiązujących aktualnie umów, tak aby przedłużyć okres ich ważności na kolejne 3 miesiące w celu umożliwienia stosownych negocjacji z nowym kierownictwem NFZ i wypracowania kompromisu w zakresie treści umów, upoważniających lekarzy do wystawiania recept na leki refundowane. Propozycja miała być przekazana do Centrali Funduszu.

Jak wyjaśnia prezes Wojnowski, propozycja samorządu lekarskiego ma na celu wypracowanie porozumienia, niezależnie kto będzie prezesem NFZ. Jednak dotychczasowy brak współpracy ze strony obecnego szefa Funduszu wskazuje na to, że zmiana na stanowisku byłaby wskazana.

- Jest wniosek o odwołanie prezesa NFZ, jego ocena przez Radę Funduszu, można więc przyjąć, że to nastąpi. Procedury powołania nowego prezesa NFZ mogą się przeciągnąć, stąd kompromisowa propozycja przedłużenia czasu ważności obecnie obowiązujących umów do czasu podpisania nowych  - mówi prezes Wojnowicz, dodając, że w przypadku niemożności aneksowania umów, lekarze mogliby alternatywnie podpisywać umowy na kolejne 3 miesiące, w podobnym brzmieniu jak obecne.

Podkreśla, że nie do przyjęcia jest podpisanie umów w kształcie proponowanym przez Fundusz. Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH